Drodzy,
Koleżanki i Koledzy z ławy szkolnej,

Przyjaciele „Norwida”!

Zapewne już wiecie, że Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia LO w Wyszkowie przekształcił się w Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO w Wyszkowie. Zależy nam bowiem, abyśmy nie tracili ze sobą kontaktu i w miarę możliwości wspierali szkołę, z której wyszliśmy, z którą czujemy się związani.

Podczas marcowego walnego zebrania zdecydowaliśmy o zmianie nazwy stowarzyszenia oraz poszerzeniu składu zarządu. Do Władysława Klimaszewskiego (inicjator zjazdów absolwentów LO) i Elżbiety Borzymek (Kowalczyk) dołączyli Dorota Piotrowicz (dyrektor I LO), Małgorzata Lamparska (Terenowicz) oraz Małgorzata Karłowicz (Grzybowska).

Przyjęliśmy na siebie trochę obowiązków i podjęliśmy się zorganizowania w tym roku kilku przedsięwzięć. Już 22 kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej wybitnego absolwenta przedwojennego gimnazjum w Wyszkowie, matematyka i kryptologa, jednego z trzech pogromców niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy – Jerzego Różyckiego. Została też wtedy odsłonięta druga tablica, ufundowana przez Stowarzyszenie, dedykowana naszemu sławnemu koledze, a zaprojektowana przez absolwenta – Wojciecha Smółkowskiego. Wisi na trzecim piętrze przy pracowni matematycznej, która otrzymała imię Jerzego Różyckiego.

3 czerwca została odsłonięta bardzo ważna dla nas tablica – upamiętniająca jubileusz 100-lecia LO oraz IV Zjazd Absolwentów.

W planach przewidujemy również spotkania o charakterze sportowym. Jesienią zapraszamy do uczestnictwa w turnieju siatkówki w I LO, które słynie z utalentowanych drużyn siatkarskich dziewcząt i chłopców i jest dumne z ich sukcesów. Mamy nadzieję, że absolwentki i absolwenci wspierani przez przyjaciół też skompletują swoje drużyny i zmierzą się z siatkarską reprezentacją I LO.

Chcielibyśmy też zorganizować, ale to już zimą, dla absolwentów i przyjaciół „Norwida” koncert oraz wystawić wspólnie z młodzieżą Liceum jasełka.

Żeby te wszystkie plany udało się nam zrealizować, potrzebne jest Wasze zainteresowanie, wsparcie, zaangażowanie w działania i wszelkiego rodzaju pomoc.

Aby być na bieżąco z tym, co robi Stowarzyszenie, zaglądajcie jak najczęściej na stronę internetową Stowarzyszenia.

Wszystkich, którzy chcieliby nas wesprzeć duchowo i fizycznie, prosimy o wypełnienie DEKLARACJI CZŁONKOWSKIEJ i wstąpienie do Stowarzyszenia

Z serdecznymi pozdrowieniami

Zarząd Stowarzyszenia Absolwenci i Przyjaciele „Norwida”