Był wieloletnim dyrektorem wyszkowskiej Metalurgii, a na emeryturze m.in. łącznikiem najstarszych roczników absolwentów wyszkowskiego Liceum Ogólnokształcącego podczas obchodów 100-lecia szkoły. W młodości grał w Bugu Wyszków na pozycji bramkarza, zjednując swoją sportową postawą wielu sympatyków i wzbudzając zainteresowanie znanych klubów sportowych.
Urodził się 13 września 1932 roku jako drugie dziecko (miał starszą siostrę Barbarę i młodszego brata Waldemara) kierowcy Stanisława Napiórkowskiego i pracownicy PKP Janiny z Kiersztynów.
W 1951 roku ukończył klasę XI B wyszkowskiego liceum i uzyskał świadectwo dojrzałości. Po szkole, za namową swojego szwagra Leona Sikorskiego, wyjechał na Śląsk studiować górnictwo. Pierwszy zjazd pod ziemię zrobił na nim jednak tak duże wrażenie, że od razu postanowił wrócić w rodzinne strony.
Po powrocie zatrudnił się w Spółdzielni Pracy „Metalurgia”, późniejszej Wyszkowskiej Fabryce Sprężyn „Metalurgia”, gdzie po ukończeniu studium ekonomicznego został dyrektorem i pracował aż do emerytury w 1994 roku.
W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 1957 roku ożenił się z Zofią Łuczyńską, z którą ma dwoje dzieci: Jolantę i Marka. Jego ogromną radością i dumą były wnuki Ania i Mikołaj.
W połowie lata 50. powrócił do rozpoczętej w liceum przygody z piłka nożną. Był jednym z najbardziej znanych zawodników KS Bug Wyszków, gdzie grał na pozycji bramkarza, uzyskując w spadku po świetnym przedwojennym bramkarzu Makabi Wyszków ksywkę Lejbek. W tamtym czasie wyszkowskiej drużynie, w składzie m.in. z jego bratem Waldemarem, Witoldem Ekiertem, Jerzym Mrozem, Juliuszem Płochockim, Marianem Sakowiczem, Romanem Stokarskim, Ryszardem Myszyńskim i Stanisławem Staniszewskim, udało się odnieść wiele sukcesów, m.in. zwycięstwo nad drużyną z Pułtuska i awans do klasy B w październiku 1955 roku. Wyszkowski zespół stał się znany w okolicy, a Lejbkiem ponoć interesowała się sama Legia Warszawa.
Czuł się związany z wyszkowskim liceum, podczas przygotowań do kolejnych zjazdów absolwentów pełnił rolę łącznika nie tylko swojego rocznika, ale też wszystkich najstarszych roczników absolwentów. Jesienią 2013 roku zagrał w teledysku promującym obchody 100-lecia jego szkoły. Był jego główną postacią, odwiedzając młodszych koleżanki i kolegów z liceum, puszczał do nich porozumiewawcze oczko.
W pamięci tych, którzy go znali, pozostanie jako człowiek serdeczny, życzliwy i bardzo dobry.
Jerzy Napiórkowski zmarł we wtorek, 23 kwietnia, w dniu swoich imienin. Msza żałobna zostanie odprawione w piątek 26 kwietnia o godz. 14 w kościele św. Idziego. Wcześniej, w Domu Pogrzebowym Czyżak, o 12.30, będzie domówiony różaniec w intencji Zmarłego. Wyprowadzenie do kościoła św. Idziego o 13.45. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym.
Różaniec za Zmarłego będzie odmówiony w czwartek o godz. 17 w Domu Pogrzebowym Czyżak (przy cmentarzu miejskim).
Teledysk z udziałem Pana Jerzego Napiórkowskiego